Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych użytkowników serwisu BLSPILKANOZNA.LIGSPACE.PL Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X"), zgadzasz się na wskazane poniżej działania.

Powyższe dane, w sposób zautomatyzowany mogą być przekazywane i przetwarzane przez naszych zaufanych partnerów, tj. dostawców technologii IT, podmioty wyświetlające reklamy oraz dostarczające statystyki ruchu w serwisie. Jeśli nie zgadzasz się na przekazywanie i przetwarzanie tych danych, wykorzystaj stosowne ustawienia przeglądarki internetowej

Dane osób biorących udział w rozgrywkach

Z uwagi na przeznaczenie i sposób działania serwisu blspilkanozna.ligspace.pl na stronach serwisu mogą być prezentowane dane osobowe osób biorących udział w rozgrywkach sportowych obsługiwanych przez serwis, takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia, wzrost, waga, zdjęcie (wizerunek), adres e-mail.

Dane są przetwarzane w celu zaprezentowania przebiegu rozgrywek sportowych, generowania indywidualnych statystyk uczestników rozgrywek, składów osobowych poszczególnych drużyn oraz prowadzania komunikacji elektronicznej z uczestnikami rozgrywek.

W tym przypadku Administratorem danych osobowych uczestników rozgrywek jest podmiot odpowiedzialny za prowadzenie serwisu blspilkanozna.ligspace.pl, natomiast podmiotem przetwarzającym dane osobowe, tj. udostępniającym narzędzia do zbierania, przetwarzania i prezentowania tych danych jest jest firma Imachine Artur Pławecki z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach

Twoje Prawa

Szczegółowe informacje

Wszystkie niezbędne informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w zakładce Polityka prywatności dostępnej pod adresem Polityka prywatności

9 grudnia 2014

KRYMAR MISTRZEM! APTEL II i CUKIERNIA III! Barter i Pub Brama poza BLS`em - opis 7 (ostatniej) kolejki II TH.

W skrócie:
Emocjonujące mecze zapewnili nam w minioną sobotę i niedzielę nie tylko pierwszoligowcy, którzy dopiero w końcówkach swoich meczów strzelali ważne dla układu tabeli bramki! Z rywalizacji o awans w drugiej lidze odpadła Biała Białystok. Bezpośredni awans uzyskał Auto Team, a w barażu o utrzymanie grać będzie Gotel! Pierwszy punkt w turnieju w ostatnim meczu z PAMO VEMAR Adrenaliną zdobyło Top Auto, które już jednak wcześniej pożegnało się z II ligą. W III lidze zaszła tylko jedna zmiana w tabeli ponieważ BOSiR nie wykorzystał szansy na utrzymanie się w lidze bez rozgrywania barażu o utrzymanie i przegrał z Ajasem, który grał o to samo i wyprzedził go w tabeli. Niespodziewanie do III ligi bezpośrednio wchodzi Browar Murza Gol, który wykorzystał porażkę Kraski z Genticusem. Kraska załapała się jednak do barażu o wyższą ligę. Nic nie zmieniło się w dolnych rejonach tabeli. Z IV ligi spada Fan Futbol, a Bdsklep.pl zagra w barażu o utrzymanie. Hit 7 kolejki pomiędzy Drapieżnikiem, a Grouponem Znienacka na remis! Obydwie drużyny uzbierały po 17 punktów ale bezpośredni awans (tylko lepszą różnicą bramek) uzyskała drużyna Kamila Wojnarowskiego (Drapieżnik). Groupon Znianacka zagra w barażu o IV ligę. Lazosi pokonali Ventus i utrzymali się w V lidze, a ich przeciwnik spada o ligę niżej. Po porażce z Czarną Białystok 7 miejsce zajęli "Ogrodnicy", którzy będą musieli walczyć o miejsce w V lidze z Krzym`em Wasilków. Awans do V ligi już wcześniej świętowali zawodnicy Lambady Choroszcz. W terminie meczu z Barterem S.A., który w poprzedniej kolejce pogrzebał szanse na utrzymanie w BLS`ie Lambada... zagrała z Lambadą sparing bo w Barterze zabrakło trzeciego zawodnika, żeby rozpocząć mecz. W taki sposób Barter przegrał po raz 21 z rzędu i z hukiem wypadł z rozgrywej BLS`u. Drugiego miejsca uprawniającego do gry w barażu o V ligę nie utrzymała drużyna "Mikołaja". Mario Band dostał "7 razy rózgą w tyłek" od Radaru Krynice, który miał jeszcze szansę na baraż... gdyby tylko Krzym Wasilków zremisował z Białostoczkiem. Tak się jednak nie stało. Zarówno FC Białostoczek jak i Krzym Wasilków miały po wcześniejszych wynikach szanse na drugie miejsce. Musiały tylko wygrać mecz. Po emocjonującej końcówce wygrał Krzym, który wskoczył na drugie miejsce i zagra w barażu o V ligę. Niespodziewanie komplet punktów w meczu ze Stal-Montażem straciła PUB Brama i podobnie jak Barter S.A. musi się pożegnać z rozgrywkami BLS`u.

I liga

W pierwszym meczu I ligi Cukiernia Rozwadowski musiała wygrać z Dragonem, żeby liczyć się w walce o tytuł Mistrza II TH. Ekipa Andrzeja Rozwadowskiego wyszła na prowadzenie już w 4 min. po strzale Dariusza Petruka. Dragon pięć minut później doprowadził do wyrównania po golu Andrzeja Bielawskiego, a w 11 min. prowadził dzięki bramce Piotra Tofiluka 2:1. Trzy następne bramki strzelili zawodnicy Cukierni: Robert Raczkowski (13 min.), Krzysztof Drągowski (17 min.) i Jarosław Kryszczyński (25 min.). Cukiernia prowadziła 4:2 lecz trwało to tylko minutę, bo trzeciego gola dla Dragona w tym meczu zdobył Andrzej Aleksiejczuk. Taki wynik dawał Cukierni 1 miejsce przed meczem Krymaru z TIM Marketem. W 28 min. Dragon zdołał doprowadzić do wyrównania trafieniem Piotra Maliszewskiego. Podział punktów w tym meczu spowodował, że Cukiernia mogła już tylko liczyć na vicemistrzostwo. Pod warunkiem jednak, że Aptel przegra lub zremisuje z Nankatsu. Hurtownia Krokus podobnie jak ich przeciwnik TST Elekrociepłownia przystępując do bezpośredniego pojedynku nie byli pewni utrzymania. 3:0 (po samobójczym trafieniu Andrzeja Bartoszuka - TST oraz Kamila Worony i Piotra Dąbrowskiego) zwyciężył Krokus i zapewnił sobie utrzymanie. TST po porażce miała 2 punkty przewagi nad ostatnim TIM Marketem i trzymać musiała kciuki za Krymar. TIM Market żeby wyprzedzić TST i grać w barażu o utrzymanie w I lidze musiał wygrać z liderem - Krymarem! Co ciekawe obie drużyny w 4 z 6 meczach turnieju nie zdobyły goli w pierwszych połowach - tak też było i tym razem. Bramki padły dopiero w drugiej części meczu. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Mirosław Kondratiuk, który dał Krymarowi prowadzenie i 8 minut od Mistrzowskiego tutułu. Dwie minuty przed końcem meczu do bramki Krymaru trafił Adam Płoński i tym trafieniem dawał jeszcze nadzieje na zwycięstwo swojej drużynie i uniknięcie bezpośredniego spadku. Najbardziej z takiego wyniku cieszył się Aptel, który zyskał dzięki temu szansę na Mistrzostwo. Musiałby jednak jeszcze wygrać mecz z Nankatsu. Mecz trzymał w napięciu do samego końca! Zwycięstwo i tytuł MISTRZA II TURNIEJU HALOWEGO VI EDYCJI BIAŁOSTOCKIEJ LIGI SPORTU Krymarowi zapewnił 15 sekund przed końcem meczu Łukasz Giczan strzelając drugiego gola dla swojego zespołu! TIM Market spadł do II ligi, a Elektrociepłownia na chwilę odetchnęła z ulgą bo w niedzielę czeka ją baraż o I ligę z drugą drużyną II ligi - Czarnymi Strzałami. Aptel przystępując do meczu z Nankatsu wiedział, że może już liczyć tylko na drugie miejsce. Jednak tylko wygrana z ekipą Roberta Ratajka mogła mu zapewnić vicemistrzostwo bo o punkt więcej miała Cukiernia Rozwadowski. Podobnie jak w meczu Krymaru z TIM Marketem tak i w tym spotkaniu losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Bramkę na wagę vicemistrzostwa w 30 minucie zdobył Marcin Miłosiewicz, który potwierdził w najlepszy sposób, że jest jedną z głównych postaci tego zespołu. Beniaminek zdobył tym samym vicemistrzostwo II Turnieju Halowego, a z drugiego na trzecie miejsce zepchnął Cukiernię Rozwadowski.

6. Hurtownia Krokus
7. TST Elektrociepłownia (baraż o I ligę)
8. TIM Market (spadek do II ligi)

II liga

Jednym z najciekawszych meczów ostatniej serii spotkań miało być spotkanie lidera z viceliderem II ligi. Pierwszy po 6 kolejkach Auto Team nie mógł przegrać meczu z Białą Białystok, żeby zachować pozycję i bezpośrednio awansować do I ligi. Po pierwszej połowie Auto Team wygrywał 1:0 po golu Mateusza Bańkowskiego. W drugiej części meczu drużyna Auto Teamu podwyższyła jeszcze prowadzenie dwukrotnie. W 27 min. Wojciech Biernacki na 2:0 i w 29 min. Mateusz Czyżewski na 3:0. W przedostatniej minucie meczu do bramki trafił także Wojciech Osmólski, który zmniejszył tylko rozmiary porażki. Auto Team mógł się już cieszyć z awansu do elity! Biała Białystok chcąc utrzymać się na drugim miejscu mogła już tylko kibicować Santosowi-5G w meczu z Czarnymi Strzałami, które żeby zagrać w barażu nie mogły przegrać tego spotkania. Pojedynek zaczął się lepiej dla Czarnych Strzał, które po bramce Adama Bieńkowskiego w 5 min. wyszły na prowadzenie. W 9 min. do wyrównania doprowadził Łukasz Zalewski, a kiedy w 12 min. drugiego gola dla Santosu-5G zdobył Tomasz Sawicki zrobiło się bardzo ciekawie! Przez kolejnych 18 min. baraż o I ligę miała Biała Białystok! Ekipę Grzegorza Trzpisa i Piotra Tarasewicza pogrążył strzałem w światło bramki w ostatniej minucie Tomasz Lipski, który wyrównał stan meczu zapewniając tym samym drugie miejsce Czarnym Strzałom i udział w barażu o I ligę. Biała spadła na trzecie miejsce. Santos, żeby zająć czwarte miejsce musiał liczyć na potknięcia Ramisu i Adrenaliny. Ramis, który już wcześniej zapewnił sobie utrzymanie grał z pewnym barażu o utrzymanie Gotelem. Zespoły urządziły sobie ostre strzelanie! W meczu padło aż 12 bramek! Wygrał Ramis 7:5 i przeskoczył Santosów w tabeli II ligi. Bramki dla Ramisu zdobyli: Michał Pawluczuk - 4!, a po jednej: Błażej Kobeszko, Ireneusz Maj i Wojciech Zieliński. Dla Gotela po dwa gole strzelili: Cezary Chrościcki i Damian Teul, a jedną dołożył Rafał Fiedoruk. Ostatni mecz nie miał już tak dużej wagi. Szósta PAMO VEMAR Adrenalina jeśli chciała myśleć o piątym miejscu musiała wygrać z Top Auto różnicą czterech goli. Przed meczem myślała pewnie, że pójdzie łatwo bo Top Auto w 6 poprzednich meczach doznało 6 porażek! Nic bardziej mylnego... Każdy mecz jest inny i od 1 do ostatniej minuty należy się spodziewać niespodziewanego. Taką niespodziankę sprawili właśnie zawodnicy Top Auto, którzy z honorem po remisie 0:0 z PAMO pożegnali się z II ligą. Adrenalinie zostało szóste miejsce... ale w kolejnym turnieju trzeba na nią uważać bo ciągle tkwi w niej potencjał. Czerwoną kartkę w tym spotkaniu obejrzał Marcin Korzeniewski, którego przewinieniem zajmie się Komisja Regulaminowa.

III liga

Pretorium przed meczem z Chortenem miało jeszcze teoretyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca. Pięć minut po rozpoczęciu gry lider oddalił szanse Pretorium na dobry wynik zdobywając pierwszą bramkę. Gola zdobył Grzegorz Turowski. Więcej goli w I połowie już nie padło. Na początku drugiej części meczu niespodziewanie do remisu doprowadził Damian Kozłowski. Chorten walczył o zwycięstwo w klasyfikacji "najlepsza defensywa" więc nie chciał stracić kolejnych bramek. Drużyna Macieja Sokólskiego pokazała na co ją stać strzelając kolejne trzy gole w ciągu czterech minut. Dariusz Kobeszko w 24 min. dał prowadzenie Chortenowi 2:1, Grzegorz Turowski w 25 min. - drugą bramką w tym meczu podwyższył na 3:1, a wynik na 4:1 ustalił w 27 min. Janusz Kuklik. Trzeci Poltank podejmując Deem musiał w jakiś sposób wyprzedzić drugi SaMASZ, żeby liczyć na grę w barażu o II ligę. Zrobił to co zamierzał. Zwyciężył 3:2 choć wynik szczególnie w końcówce był sporą niewiadomą. Do 26 min. Poltank wygrywał 2:0 po golach Andrzeja Szczurko (w 25 min.) i Rafała Szczesiula (w 25 min.). Później dwa razy do bramki Poltanku trafił najlepszy strzelec III ligi - Karol Zimnoch, dla którego było to 14 i 15 trafienie w tym turnieju. Ostatnie słowo należało jednak do Marcina Pawluczuka, który zdobył zwycięskiego gola (na 3:2) dla Poltanku! Poltank dzięki wygranej przeskoczył w tabeli SaMasz lecz ten miał jeszcze mecz z DrTuszem. Wcześniej jednak BOSiR grał z Ajasem. BOSiR`owi do utrzymania wystarczał remis. Ajas tylko zwycięstwem mógł być pewnym utrzymania bez rozgrywania barażu, w którym grałby BOSiR. Na nieszczęście BOSiRu ziścił się scenariusz lepszy dla Ajasu. Damian Górzyński (10 min.), Przemysław Załuski (18 min.) i Mateusz Apoń (23 min.) próbowali wybić z głowy BOSiR`owi uniknięcie barażu lecz ten obudził się w końcówce meczu. W 25 min. pierwszą bramkę dla BOSiR`u zdobył Krzysztof Bartnicki, a trzy minuty później drugą dołożył Mariusz Borys. Na więcej Ajas BOSiR`owi nie pozwolił i zapewnił sobie grę w III lidze w kolejnym turnieju. BOSiR spadł na siódme miejsce, które zmusza do gry w barażu o miejsce w III lidze. Taki wynik zasmucił też zawodników DrTusz`a, który miał już za dużą stratę aby nawet przy wygranej z SaMASZ`em uniknąć spadku do IV ligi. SaMASZ przed meczem z DrTusz`em miał trzy punkty straty do Poltanku, z którym bezpośredni mecz wygrał więc baraż był na wyciągnięcie ręki. Po rozpoczęciu gry w 1 min. zawodnicy SaMASZ`u dali się zaskoczyć Kamilowi Ceckowskiemu, który zdobył bramkę dla DrTusz`a. Tuż przed przerwą wyrównał Krzysztof Szpuda. DrTusz walczył jak lew czego efektem było ponowne prowadzenie. Gola na 2:1 zdobył Łukasz Olszewski. Dwie minuty później do ponownego wyrównania doprowadził Marcin Kasiuk. SaMASZ poszedł za ciosem zdobywając w 27 min. trzeciego gola, którego autorem znów był Marcin Kasiuk. Wynik się nie zmienił, a SaMASZ wywalczył drugie miejsce i udział w barażu o II ligę wyprzedzając w tabeli Poltank!

IV liga

W pierwszym meczu ostatniej kolejki IV ligi Piasta podejmowała Bialcan, który tylko zwycięstwem mógł przedłużyć sobie nadzieję na baraż o III ligę. Bialcan po pierwszej połowie był na dobrej drodze do zwycięstwa ponieważ prowadził 2:1. Gole dla Bialcanu strzelili: Marcin Mirkowicz (w 9 min.) i Krzysztof Sztabiński (w 12 min.). Dla zespołu Piasta trafienie w 13 min. zaliczył Paweł Mudź. W drugiej połowie pierwszą bramkę zdobył Krzysztof Żukowski (Piasta), który doprowadził do remisu 2:2. Dwie minuty później drugą bramką w tym meczu popisał się Marcin Mirkowicz i Bialcan prowadził 3:2 zachowując spore szanse na baraż. Piasta się nie poddała i w 28 min. po strzale kapitana - Nelvera Lozano zdołała wyrównać stan meczu na 3:3. Remis ucieszył Browar, który zapewnił sobie w tym momencie minimum baraż o III ligę. Ekipa Mariusza Wnorowskiego mogła jeszcze zagrać o bezpośredni awans. Warunkiem musiałabyć jednak wygrana z Bdsklep`em.pl i porażka Kraski z Genticusem. Browar swoje zrobił. Gładko pokonał Bdsklep.pl 5:1. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Dawid Korycki, a po jednym strzelili Tomasz Bartoszuk, Bogdan Grybowicz i Dawid Szczerbiński. Honorowe trafienie dla Bdsklep`u.pl zanotował Bartłomiej Kociubiński. Ekipa Bdsklep`u, która po porażce z Browarem zajmowała nadal przedostatnie miejsce musiała liczyć na porażkę Fan Futbolu z UM Białystok. Wcześniej jednak Kraska grała z Genticusem, z którym nie mogła przegrać, żeby zachować pozycję lidera IV i uzyskać bezpośredni awans do III ligi. Niespodziewanie Kraska nie znalazła drogi do bramki Genticusu, chociaż miała wiele okazji. Jedynego gola w meczu w 17 min. zdobył Jacek Boguszewski i Kraska niespodziewanie na finiszu straciła fotel lidera na korzyść Browaru, który nie mógl uwierzyć w awans do III ligi. Krasce nie pozostaje nic innego jak tylko walczyć o III ligę w barażu. Szansą na uniknięcie bezpośredniego spadku i grę w barażu Fan Futbolu w IV lidze był minimum remis z UM Białystok. Ekipa Krzysztofa Kalinowskiego nie mogła jednak powstrzymać Rafała Tarasiewicza, który ustrzelił "hat-trick`a" i w dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu. W 30 min. Fan Futbol stracił jeszcze 4 gola, którego autorem był Jacek Łukaszuk. Fan Futbol spada więc bezpośrednio do V ligi, a w barażu o utrzymanie zagra Bdsklep.pl.