Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

23 marzec 2018

Szczegóły dot. terminarza na Ligę Szóstek BLS 2018.

W poście na Grupie BLS Białostocka Liga Sportu na Facebooku z 05.03.2018 r. o godz. 11:18 wspomniałem, że wspólnie z osobą decyzyjną z SP 50 przeanalizuję informacje dot. propozycji terminarza na Ligę Szóstek, które prześlą mi zainteresowani mailem. Wiadomość otrzymałem tylko od Przemysław Tesarek i Mateusz Łuniewski, więc jedynie do ich propozycji poniżej się odniosę.

Propozycja Mateusza Łuniewskiego:
1. Stary sprawdzony sposób 4 drużyny dogadują się między sobą  i zamieniają terminami.
2. Przygotowanie tabeli z podziałem na 2 grupy: w jednej tabeli zespoły chętne ustąpić dogodnego terminu, w drugiej zaś zespoły potrzebujące zmiany terminu i się dogadujemy.
3. Przed rozpoczęciem turnieju w miarę możliwości zarezerwować wolny weekend mniej więcej w środku rozgrywek, bo jak wiadomo w każdym turnieju wypadają pojedyncze zespoły na jakieś turnieje czy inne okazje. Wtedy można by wszystkich niedobitków zebrać do kupy i rozegrać zaległe mecze.

Propozycja Przemysława Tesarka:
4. Zebrać drużyny, które wcześniej zadeklarują sie, ze są zainteresowane, żeby w fazie mistrzowskiej Jagiellonii na Słonecznej nie grać meczów BLS (to są raptem 3-4 kolejki); o wyjazdach Jagi nie pisze nic, bo raptem z max 5 drużyn jeżdżą kibice na wyjazdy. Najważniejsze byłoby Wasze przyzwolenie na przekładanie meczów z tymi drużynami; temat jest tylko na rundę mistrzowską.

Odpowiedź Organizatora na w/w propozycje:
Ad. 1. Mateusz ten sposób jest w Regulaminie już od kilkunastu turniejów. Jeśli drużyna z którą macie mecz wyznaczony na dany niepasujący Wam termin zgodzi się go przełożyć na inny w ramach tego samego weekendu i znajdziecie parę drużyn, która będzie chciała się zamienić to nie widzę problemu. Najpóźniej jednak 48 godzin wcześniej muszę dostać informację od wszystkich czterech drużyn, że wyrażają zgodę na zamianę.
Ad. 2. Mateusz z przygotowaniem tabeli też nie będzie problemu. Do wszystkich kapitanów wyślę maila z dwoma pytaniami:
I - Czy jeśli mecz Waszej drużyny w BLS wypadnie poza terminem rozgrywania meczu przez Jagiellonię w Białymstoku chcielibyście przełożyć swój mecz na termin (w ramach tego samego weekendu), który umożliwi innym drużynom kibicowanie na Stadionie Miejskim?
II - Czy jeśli mecz Waszej drużyny w BLS wypadnie w terminie rozgrywania meczu przez Jagiellonię w Białymstoku chcielibyście przełożyć swój mecz na termin (w ramach tego samego weekendu), który umożliwią chętne do przełożenia meczu drużyny?
Stworzymy w ten sposób tabelę drużyn, które chcą oglądać mecz Jagi i drużyn, którym na tym nie zależy. Po otrzymaniu zwrotnych maili, odpowiedzi zamieszczę w tej Grupie w zakładce Pliki po to, żeby każdy mógł zerknąć która drużyna chętnie przełoży swój mecz, a która nie.
Ad. 3. Mateusz tu się nie da nic zrobić. Terminy i tak są napięte. Umowy z SP50, koordynatorami, sędziami i medykami podpisujemy na konkretne terminy i w czasie kiedy wypadłoby kilka meczów z poszczególnych kolejek (niektóre drużyny miałyby po np. 3 mecze, inne 5, może inne 4) robiłby się nikomu nie potrzebny bałagan organizacyjny. Dla zespołów, które wyjeżdżają na turnieje robimy wyjątek bo uczestnicząc w nich reprezentują naszą ligę BLS.
Ad. 4. Przemek przyzwolenie jest i było zawsze. Tak jak pisałem w Ad. 1. Jeśli chodzi o wszystkie kolejki, które Jaga gra u siebie niestety nie przewidzimy kiedy i o której godzinie odbędą się jej mecze u siebie. Terminarz ustalam na „prawie” sztywno już teraz ponieważ jakbym czekał do ostatniej chwili może nie mielibyśmy gdzie rozegrać wszystkich 14 kolejek. Ktoś mógłby po prostu zarezerwować terminy w SP50. A na innych tego typu boiskach sami wiecie jakie jest obłożenie szkółkami piłkarskimi szczególnie dla dzieci i innymi wynajmami.

 

Wnioski i ustalenia Organizatora BLS z SP50:
1. Terminarz jest ciągłością systemu z I Turnieju Halowego.
2. Rozgrywki zaczynamy w weekend 14/15 kwietnia 2018 r.
3. Kapitan drużyny Stal-Montaż 19.03.2018 r. zgłosił, że jego drużyna chce uczestniczyć 14 kwietnia w turnieju piłkarskim o Puchar Klastra Obróbki Metali w Białymstoku w związku z czym prosi o przełożenie meczu na inny termin. Organizator BLS w porozumieniu z SP50 wyraził zgodę i uzgodnił, że mecz Stal-Montażu w 1 kolejce odbędzie się 15.03.2018 r. o godz. 10:15 prawdopodobnie z jedną z nowych drużyn Ligi Szóstek.
4. W dniach 15 kwietnia, 02 i 03 czerwca 2018 r. nie będą dostępne szatnie z prysznicami. W związku z czym przygotowany zostanie namiot, w którym drużyny będą mogły się przebrać. Z toalet będzie można skorzystać jedynie wchodząc przez wejście główne.
5. 20 maja 2018 r. rozegramy mecze (3, 1 i 2 ligi) w godz. od 8:00 do 17:00. Biorąc pod uwagę miniony sezon piłkarskiej Ekstraklasy spodziewamy się, że w tym dniu wypadnie ostatni (kończący rozgrywki) mecz Jagiellonii w Białymstoku na Stadionie Miejskim o godz. 18:00. W związku czym SP50 wyraziła możliwość gry od samego rana tak, żeby każdy mógł wybrać się na mecz.
6. 24 czerwca 2018 r. rozegramy mecze (1, 2 i 3 ligi) w godz. od 8:00 do 17:00. W tym dniu o godz. 20:00 odbędzie się mecz Mistrzostw Świata Reprezentacji Polski z Kolumbią w związku czym SP50 wyraziła możliwość gry od samego rana tak, żeby każdy mógł obejrzeć mecz.
7. Drużyny, które będą chciały przełożyć swoje mecze trzymać się muszą zapisu w Regulaminie:
Wszystkie zespoły są bezwzględnie zobowiązane do respektowania terminarza spotkań przygotowanego przez Organizatora. Aktualny terminarz umieszczany jest na stronie internetowej www.blspilkanozna.ligspace.pl
• Zamiana ustalonych wcześniej terminów meczów jest możliwa pod warunkiem:
- obopólnej zgody zainteresowanych drużyn,
- znalezienia dogodnego terminu i uzyskania zgody na zamianę pary drużyn, których mecz wyznaczony jest na ten termin,
- o przełożeniu meczu należy poinformować Organizatora rozgrywek w formie pisemnej, telefonicznej lub elektronicznej celem uzyskania
jego akceptacji, nie później niż 48 godziny przed terminem planowanej zamiany (zamiana może dotyczyć tylko i wyłącznie terminów i godzin w ramach tej samej kolejki) – brak zgody jednej z drużyn lub przekroczenie 48 godzinnego terminu wyklucza możliwość zamiany.
• W przypadku chęci wyjazdu na ogólnopolski turniej Organizator może zmienić termin meczu pod warunkiem:
- informacji od Osoby Odpowiedzialnej za drużynę min. 14 dni przed planowaną zmianą (planowanym turniejem),
- dostarczenia sprawozdania z imprezy max. 3 dni po rozegraniu turnieju (kilka zdjęć i wyniki przesłane na adres mailowy bls@bosir.bialystok.pl) – w przypadku jego braku kolejne mecze tej drużyny nie będą przekładane.
8. Zgodnie też z informacją przed i w trakcie odprawy kapitanów w dn. 29 stycznia 2018 r. oraz zawartym w danym punkcie każdego z tegorocznych Regulaminów BLS.
W przypadku nieobecności Kapitana danej drużyny (lub osoby przez niego wyznaczonej) na odprawie przed rozgrywkami X edycji BLS Organizator nie ma obowiązku przełożenia meczu tej drużyny z jakiegokolwiek powodu . Na obowiązkowej odprawie przed rozgrywkami BLS nie było przedstawicieli drużyn: Ajas, VEMAR Adrenalina, Top Auto, M-Fire, TIM Aquapomp, FC DrTUSZ, UM Białystok, Fan Futbol, KZK, FC Białostoczek, Radar Krynice, Dietetyczny Kredens, Groupon Znienacka, TST Elektrociepłownia, Ventus Windsurfing, Yellow Galacticos, Elektryczni Białystok i Krzym-Format Białystok.

 

Pozostałe zdjęcia w galerii

Pokaż wiadomości