Lista zespołów

Szczegóły zespołu

Genticus PTH Maltrans

Lokalizacja:
Białystok
Strona:
http://www.maltrans.bialystok.pl

Statystyki zespołu (ostatni sezon)

Mecze Bramki
2 4

O zespole

W Towarzystwie Sportowo - Rekreacyjnym "Genticus" w Białymstoku drużyna i Sekcja Piłki Nożnej jest od samego początku stowarzyszenia, tj. od 1988 roku. Swego czasu piłkarze czerwono - czarnych (bo takie są właśnie nasze barwy) brali udział w rozgrywkach PZPN (występując w klasie "B", "A" i Okręgowej) i amatorskich. Od kilkunastu lat Genticus gra już tylko w zawodach i turniejach amatorskich (zaliczając na swym koncie wiele sukcesów i tryumfów), próbując swoich sił także w Beach Soccerze czy Pucharze Polski w Futsalu (wygrywając w sezonie 2015/16 finały wojewódzkie, uzyskując awans do zmagań szczebla centralnego). Największy sukces Genticus odniósł jednak we wrześniu 2016 roku, zdobywając tytuł WICEMISTRZA POLSKI zespołów niezrzeszonych Orlik Polska 2016 (w gronie 3,5 tys. drużyn biorących udział w projekcie w całym kraju, w tym 20 najlepszych w finale krajowym).
Jesienią 2017 roku doszło do „fuzji” Genticusu z amatorskim zespołem PTS Maltrans - grupą przyjaciół, którzy od najmłodszych lat spędzali razem czas na białostockich boiskach, o „korzeniach” w północno-wschodniej części miasta, od najmłodszych lat grających w amatorskich turniejach, osiągając dobre wyniki w swojej kategorii wiekowej, co zostało zauważone przez prezesa Genticusu, który wyszedł z inicjatywą „fuzji”. Największym atutem grupy jest niesamowita pasja do futbolu oraz fakt, że zespół jest zbudowany z grupy przyjaciół, gdzie każdy za każdego da się „pokroić” na boisku i naszym wspólnym zadaniem będzie teraz aby z dwóch „organizmów” po fuzji zgrać je w jeden dobrze funkcjonujący team.
Teraz, po fuzji PTH Maltrans z TSR Genticus, stworzyliśmy wspólny projekt, mający na celu m.in. systematyczny marsz ku I lidze BLS.
Dewiza szatni: "Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj. " (Mario Puzo)

Sponsorzy

PTH MALTRANS: Przedsiębiorstwo posiada w swoim taborze nowoczesne ciągniki siodłowe spełniające najwyższe wymogi ekologiczne oraz różnego rodzaju naczepy-typu plandeki, firanki. Każdy powierzony ładunek do przewiezienia szybko i sprawnie jestdostarczany do wskazanego odbiorcy.
Transport: Specjalizujemy się w transporcie wszystkich rodzajów ładunków na kierunki wschodnie (Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa Estonia)
Spedycja: Pomagamy naszym klientom znaleźć wolne środki transportowe na kierunki, których nie obsługujemy własnym taborem.
Serwis: Naprawa wszystkich marek aut ciężarowych i naczep.
http://www.maltrans.bialystok.pl

Trener zespołu

Wojciech Malinowski